Poradnia Neurologiczna

Badania neurologiczne

Neurolog Waraszawa FitMedica

Nasza poradnia neurologiczna zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układu nerwowego. Obejmuje to zaburzenia funkcjonowania mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów. Neurolog świadczy pomoc dla pacjentów m.in. z padaczką, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, chorobą Alzheimera, neuralgią czy migreną. Problemy neurologiczne dotykają coraz więcej ludzi. Ich przyczyny mogą być różne, podobnie jak same dolegliwości i objawy. Porażenia, nerwobóle i tiki to tylko część z nich. Dlatego też, chcąc zadbać o zdrowie układu nerwowego, warto regularnie się badać. Wiele chorób neurologicznych rozwija się powoli, dlatego warto zdiagnozować je na wczesnym etapie. Współczesna medycyna dysponuje różnymi możliwościami leczenia schorzeń neurologicznych. Zapraszamy do skorzystania z wiedzy doświadczonych neurologów w Warszawie. 

Dobry neurolog prywatnie – zakres działań FitMedica

Przychodnia FitMedica z Warszawy jest miejscem, w którym można skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z dziedziny neurologii. Wśród naszych polecanych neurologów w Warszawie są lekarze z wieloletnią praktyką, którzy do problemów Pacjenta podchodzą indywidualnie. Każdy Pacjent ma bowiem odrębną historię – zarówno genezę dolegliwości, jak i jej przebieg. Oferujemy usługi doświadczonych specjalistów dla osób dorosłych. W naszej przychodni można wykonać komputerową analizę chodu oraz czynnościowe badanie EMG.

Jakie choroby może stwierdzić neurolog?

Choroby, które może diagnozować i leczyć lekarz neurolog to między innymi:

Neurolog Warszawa Wawer

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich.
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Specjalistyczne Centrum Zdrowa FitMedica!
Dobry neurolog Warszawa

Oferujemy szeroki wachlarz konsultacji lekarskich
Skonsultuj swój przypadek podczas wizyty.

Neurolog w Warszawie prywatnie, sprawdź nasze usługi:

Dowiedz się więcej:

Kiedy należy skorzystać z pomocy lekarza neurologa?

Dolegliwości, z jakimi warto zgłosić się do neurologa, to:

– bóle nieznanego pochodzenia (czyli bez wystąpienia urazu), 

– osłabienie mięśni,

– skurcze i drżenie mięśni,

– zaburzenia czucia, mowy, widzenia,

– zaburzenia lub brak koordynacji ruchowej, w tym problemy z równowagą,

– szumy w uszach, zawroty głowy, 

– problemy z pamięcią i koncentracją,

– zaburzenia snu, nagłe utraty przytomności, omdlenia, nagłe i krótkotrwałe zmiany w zachowaniu, zaburzenia w pracy zwieraczy.

Poza wymienionymi, jest także wiele innych chorób, które mają podłoże natury neurologicznej i leczy je lekarz wyspecjalizowany w tej właśnie dziedzinie.

Jaka jest geneza chorób neurologicznych?

Dolegliwości ze strony układu nerwowego mogą się pojawić z różnych przyczyn. Niekiedy są następstwem przebytych urazów, nawet w odległej przeszłości, infekcji i stanów zapalnych lub zatruć. Problemy neurologiczne mogą się również pojawić w przypadku rozrostu guzów, a także wad genetycznych. Towarzyszą długo trwającej cukrzycy, nadużywaniu alkoholu, chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa lub niedoborom witamin z grupy B (w szczególności B12). Doświadczony neurolog z pewnością będzie w stanie określić potencjalną przyczynę pojawienia się problemów.

Jakie choroby leczy neurolog?

Spektrum chorób leczonych przez specjalistów neurologii jest bardzo szerokie. Do najczęstszych chorób wykrywanych i leczonych przez neurologa można zaliczyć: 

– choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,

– stwardnienie rozsiane,

– rwa kulszowa, padaczka,

– choroba Alzheimera,

– choroba Parkinsona

– migrena, nerwica i wiele innych.

Każda z tych chorób ma mniej lub bardziej dokuczliwe konsekwencje, dlatego istotne, aby pacjentem opiekował się doświadczony lekarz neurolog.

Jakiego neurologa polecamy w Warszawie?

W naszej placówce pracują specjaliści z dużym doświadczeniem, cieszący się dobrymi opiniami pacjentów. Wśród polecanych neurologów w Warszawie możemy wymienić dr Ewę Stróżyńską, która na co dzień pracuje na oddziale neurologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego.

Czym jest neurologia?

Neurologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami i schorzeniami układu nerwowego. Bada zarówno ośrodkowy układ nerwowy (mózg, rdzeń kręgowy), jak i układ obwodowy, który obejmuje nerwy. Bada też funkcjonowanie układu nerwowego oraz czynniki wpływające na upośledzenie jego funkcji. Neurologia bywa niekiedy powiązana z psychiatrią i ortopedią (jeśli objawy choroby mają wpływ na psychikę pacjenta lub jego zdolności poznawcze czy ruchowe).

Co się robi na wizycie u neurologa?

Lekarz od układu nerwowego leczy każdego pacjenta indywidualnie. Zasadniczo jednak wizyta u neurologa obejmuje:

  • Wywiad lekarski – lekarz zapyta o dotychczasową historię choroby i leczenia (jeśli miało miejsce), prowadzony tryb życia, obserwowane objawy, a także o występowanie chorób neurologicznych w rodzinie.
  • Badanie neurologiczne – którego przebieg zależy od dolegliwości, z jakimi zgłasza się pacjent. Zwykle polega na sprawdzeniu odruchów neurologicznych, takich jak odruch kolanowy, badaniu sztywności mięśni, ruchomości kończyn, czy sprawdzeniu odczuwania określonych bodźców (np. dotyku, temperatury).

Wizyta u neurologa nie wymaga przygotowania. Warto wziąć ze sobą historię leczenia i wszelkie badania z przeszłości, które mogą ułatwić diagnostykę i leczenie.

Jakie badania wykonuje neurolog?

Doświadczony neurolog dopasowuje zakres badań do problemu, z jakim zgłasza się pacjent. Lekarz może sprawdzić czucie powierzchniowe, funkcjonowanie mowy, sposób poruszania się. Wykonuje się również wspomniane badania odruchów fizjologicznych (np. odruch ramienno-promieniowy, odruch skokowy, objaw Rossolimo lub objaw Babińskiego).

W procesie diagnostycznym lekarz neurolog może zlecić wykonanie dodatkowych badań, takich jak:

– rezonans magnetyczny,

– tomografia komputerowa,

– badanie bioelektrycznej czynności mózgu – elektroencefalografia (EEG),

– tomografia emisyjna PET-CT,

– elektromiografia,

– elektroneurografia,

– badanie płynu mózgowo-rdzeniowego,

– badanie rentgenowskie kręgosłupa.

Jakie badanie wykonać przed wizytą u neurologa? 

Pacjent nie musi wykonywać żadnych konkretnych badań przed wizytą. Ewentualne dalsze badania diagnostyczne zleci lekarz po przeprowadzeniu rozmowy z pacjentem i wstępnym badaniu neurologicznym.

Ile kosztuje wizyta u neurologa w Warszawie?

Szczegółowe informacje na temat cen konsultacji i zajęć rehabilitacyjnych mogą Państwo znaleźć w naszym cenniku.

Usługi

  • Konsultacja dla dorosłych200 zł

* Oferta oraz podane ceny mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66. § 1. Kodeksu Prawa Cywilnego. Przychodnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen i usług zamieszczonych na niniejszej stronie